Aplikacje prozdrowotne, które sprawdzą się na Twoim smartwatchu!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwój technologii pozwolił na wprowadzenie wielu udogodnień do naszego codziennego życia. 

Urządzenie ułatwiające nam życie to nie tylko smartfon, który daje możliwość kontaktu z innymi czy wykonywania zdjęć. Pozwala on nam wgrać wiele aplikacji, mamy dostęp do map wskazujących nam prawidłową trasę czy aktualną pogodę. Jednak możliwości te oferuje również smartwatch.

Jakie możliwości daje smartwatch?

Smartwatch, podobnie jak nasz smartfon, może ułatwiać nam codzienne funkcjonowanie. Mogły przekonać się o tym osoby chorujące na COVID-19, u których smartwatch spełniał zadania pulsoksymetru. Smartwatch jest idealny dla osób uprawiających sport. Niewielki gadżet na opasce nie przeszkadza osobom w ich aktywności. Jego kolejną zaletą są funkcje pozwalające zmierzyć np. średnie tempo czy przebyty dystans. Wiele modeli dostępnych na rynku jest wodoodpornych lub wodoszczelnych, co jest dużą korzyścią dla fanów pływania. Coraz więcej smartwatchy prócz przebytego dystansu posiada czujnik kontrolujący pracę serca. Dzięki pomiarom mamy wiedzę na temat swoich ewentualnych postępów. 

Dbam o zdrowie ze smartwatchem!

Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych aplikacji prozdrowotnych, które z łatwością łączą się z naszymi smartwatchami oraz smartbandami. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych naszym zdaniem propozycji dla osób aktywnych.

Strava – łatwe monitorowanie ponad 30 różnych aktywności

Jedną z aplikacji prozdrowotnych jest Strava. Dzięki niej istnieje możliwość monitorowania ponad 30 różnych aktywności, co pozwala na stałe kontrolowanie swoich osiągnięć. Swoimi osiągnięciami możesz dzielić się z bliskimi bądź poszukać społeczności podzielającej Twoje sportowe dokonania. Może to być dodatkowa motywacja dla Twoich prozdrowotnych decyzji. Zapis dokonań w danej dziedzinie sportu pomoże zaobserwować, jak zmienia się podejmowana aktywność. Kolejną zaletą monitorowania twojego ruchu jest możliwość określenia miejsca, gdzie przebywasz, co zapewnia nam bezpieczeństwo.

RunKeeper – dawka codziennej motywacji podczas treningu

Aplikacja RunKeeper została stworzona głównie z myślą o biegaczach. Pomaga im utrzymać formę i wyznaczać nowe rekordy. Twórcy aplikacji zapewniają, że w trakcie treningu biegacz otrzyma potrzebną dawkę motywacji. Stanie się tak między innymi dzięki pomiarowi tempa i przebytego dystansu.

Działanie takie ma sprawić, że osoba będzie dążyła do uzyskania lepszych wyników, a tym samym będzie stale utrzymywać dobrą formę. RunKeeper, podobnie jak Endomondo i Strava, ma możliwość łączenia ze sobą różnych użytkowników wykonujących tę samą aktywność. Funkcja ta pozwala porównać swoje wyniki z osiągnięciami innych, co wpływa pozytywnie na motywację.

VimoFit Gymatic Workout Tracker – apka łącząca się z platformą Google Fit

Ciekawym rozwiązaniem jest również aplikacja VimoFit Gymatic Workout Tracker. Pokazuje ona ilość powtórzeń danego ćwiczenia, a także jakie ćwiczenia powinniśmy wykonywać po kolei. VimoFit zbiera dane, które następnie są przesyłane na platformę Google Fit. Analizowanie, o którym mowa, stanowi niejako nowość w porównaniu z innymi dostępnymi aplikacjami prozdrowotnymi.

zdj. główne: Luke Chesser/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*