Co brać pod uwagę przy zakupie komputera służbowego?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Życie w czasach pandemii zmieniło się o 180 stopni. Pomimo tego, że covidowe obostrzenia są już wycofywane, wiele firm nadal pozostaje w trybie pracy zdalnej. Jest to często opcja dużo wygodniejsza zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców. Praca z domu stawia jednak przed firmą wyzwanie, jakim jest zapewnienie każdej zatrudnionej osobie sprzętu do pracy, najczęściej komputera lub laptopa. Podpowiadamy, czym kierować się w wyborze takiego urządzenia.   

Komputer dla grafika   

Każdy zawód ma swoją specyfikę, którą należy brać pod uwagę przy wyborze komputera do pracy. Jedną z najbardziej wymagających pod względem sprzętu dziedzin jest grafika komputerowa. Aby rzetelnie wykonywać swoją pracę, grafikowi nie wystarczy laptop. Jego narzędziem pracy jest przede wszystkim monitor oraz kalibratory do monitorów. Dodatkowo, komputery stacjonarne do grafiki muszą posiadać wysokiej klasy kartę graficzną i pojemny dysk. Bez tych elementów praca przy obrabianiu zdjęć czy tworzeniu grafik nie ma szans się powieść. Na takim sprzęcie nie może również zabraknąć oryginalnego oprogramowania do obróbki graficznej oraz innych programów do tego celu. Kupisz je w sklepie na stronie itmedia.pl. Pamiętaj, że sprzęt, jaki udostępniasz swoim pracownikom do pracy przekłada się bezpośrednio na jakość wykonywanych przez nich zadań. 

Komputer dla programisty   

Innym popularnym zawodem, który nie może pracować bez dostępu do komputera jest programista. Sprzęt do pracy przy programowaniu przede wszystkim musi posiadać szybki dysk. Najlepiej sprawdzają się dyski SSD, które działają wyjątkowo sprawnie i nie spowalniają pracy programisty. Poza dyskiem w komputerze, ważne jest także to, by zapewnić pracownikom odpowiednie akcesoria do PC, czyli duży, wygodny monitor i ergonomiczną klawiaturę, która jest najbardziej intensywnie eksploatowanym narzędziem pracy programisty. 

Pozostałe sprzęty służbowe, które warto zapewnić na home office  

Jeśli Twoja firma decyduje się na przejście na stałe w tryb pracy zdalnej, warto zapewnić pracownikom dodatkowe sprzęty, które ułatwią im pracę. Home office nie może funkcjonować bez szybkiego połączenia z Internetem. Router powinien więc być standardem w pakiecie dla pracowników zdalnych. Dodatkowo miłym akcentem jest zapewnienie przez firmę ergonomicznego fotela biurowego. Mało kto posiada taki mebel w domu, a siedzenie przez osiem godzin dziennie na krześle z jadalni może mocno nadwyrężyć kręgosłup. Ostatnim elementem, który warto dorzucić do wyposażenia służbowego dla pracowników poza biurem są słuchawki z mikrofonem, które ułatwią komunikację na videoczatach i pomogą wyciszyć rozpraszające bodźce w domu.

Zdj. główne: Kari Shea/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*