Najlepsze suszarki do grzybów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek suszarek do grzybów stale się rozwija, dlatego coraz trudniej zdecydować się na konkretny model. Jeśli nie wiesz, jakie urządzenie jest najlepsze i które warto kupić, zapoznaj się z naszym rankingiem.

Dlaczego warto suszyć grzyby?

Suszenie to skuteczna metoda konserwacji żywności, która polega na odparowaniu z niej praktycznie całej wody. Można zrobić to albo za pomocą domowych sposobów, albo przy użyciu specjalnego urządzenia. Tak zakonserwowane jedzenie wolniej się psuje i ma mniejszą szansę na pokrycie się pleśnią. Poza tym suszone produkty w sklepach są bardzo drogie, szczególnie poza sezonem, dlatego inwestycja w urządzenie suszące (które posłuży także do innych produktów) szybko się zwraca.

Jeśli lubisz suszoną żywność i chcesz rozpocząć swoją przygodę z jej samodzielnym przygotowywaniem, wybierz jeden z poniższych modeli suszarek.

MPM MSG-01

Model MPM MSG-01 cieszy się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników ze względu na wyjątkowo szybkie suszenie. Posiada aż pięć sit o średnicy 28 cm, których wysokość można na bieżąco dostosowywać do swoich potrzeb.

Urządzenie pracuje cicho, przy czym pozostaje całkowicie bezpieczne, dlatego bez problemu może działać przez całą noc. Plusem jest jego minimalistyczny wygląd oraz lekka waga, umożliwiająca swobodne schowanie do szafki po sezonie. Na sitach oprócz grzybów wysuszysz także warzywa, owoce, a nawet kwiaty. Cena: ok. 100 zł.

Sencor SFD 851GR

Kolejna propozycja to suszarka do grzybów marki Sencor. Jej ogromną zaletą jest elektroniczna regulacja temperatury w zakresie 30–70°C, która wraz z przezroczystą pokrywą daje pełną kontrolę nad procesem suszenia. Dodatkowo sprzęt ma wbudowany timer oraz podświetlany wyświetlacz LED. Bezpieczeństwo zapewnia zintegrowany wentylator i bezpiecznik termiczny. Piętra mają od 1,5 do 2,8 cm – można je dowolnie regulować.

To świetna opcja dla wszystkich osób, którym zależy na nowoczesnym, praktycznym urządzeniu. Cena: ok. 130 zł.

CONCEPT SO-1025 XXL

Jeśli planujesz suszyć żywność w dużej ilości, model CONCEPT SO-1025 XXL jest właśnie dla Ciebie. Ma aż 12 tac suszących o średnicy 32 cm, co umożliwia przygotowanie sporej porcji produktów na raz. Do tego oferuje 8 stopni temperatury regulowanych za pomocą wygodnego pokrętła. Urządzenie marki CONCEPT pracuje cicho i wydajnie, mało waży, a także posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem. Cena: ok. 250 zł.

Niewiadów 970.02 PS

Suszarka polskiej firmy Niewiadów co prawda ma mniej tacek, bo tylko 4, ale za to może się pochwalić bardzo dużą mocą – 500 W. To sprawia, że efekty suszenia są nie tylko zadowalające, ale i szybkie. Podwójne zabezpieczenie termiczne dba o to, by praca urządzenia była w pełni bezpieczna, a regulacja temperatury daje pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w środku.

Co ciekawe, do suszarki można dokupić dodatkowe sita, co zwiększy jej pojemność, choć jednocześnie wpłynie na ogólną cenę produktu. W podstawowej wersji Niewiadów 970.02 PS kosztuje ok. 140 zł.

To już wszystkie modele, które aktualnie górują na rynku i są najchętniej wybierane przez klientów. Dobierz odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb i ciesz się naturalną, zdrową żywnością przez cały rok!

Zdj. główne: Harshal S. Hirve/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*